Teslimat ve İade

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde,size sunulan satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?
Havalesi gerçekleştirilmemiş ödemeler 3 işgünü içinde otomatik olarak iptal edilmektedir.
Siparişinizi kredi kartı ile ödeyerek yaptıysanız
İptal talebinizi belirten bir e-maile sipariş numaranızı, üye adınızı ve sipariş için kullandığınız mail adresinizi yazarak, info@pleksifiyatlik.com adresine yollayınız.
Ödemenize ait iptal dekontu adresinize yollanacaktır.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDEBİLİRİM?
Mağazalarımızdan yaptığınız alışverişlerde, ambalajı açılmamış, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması koşuluyla, 15 gün zarfında fatura ibrazı ile ürün değişimi yapabilirsiniz. Mağazalarımızda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
İnternet sitemizden yaptığınız alışverişlerde ürünün kargo ile gönderim ücreti size ait olmak koşuluyla, ambalajı açılmamış, kullanılmamış tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilir durumdaki ürünleri 7 gün zarfında fatura ibrazı yaparak iade edebilirsiniz.

İADE PROSEDÜRÜ:
İade İşleminiz için Sayfamızın altında bulunan Ürün İadesi formunu eksiksiz doldurunuz.
Tarafımızdan iade onayının size iletilmesini takiben, ürünü (ambalajı açılmamış, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması koşuluyla)
ürünün faturası ve var ise garanti belgesini, kargo ücreti size ait olmak üzere, tarafımıza yollayınız.
Ürünün iade şartları ve prosedürüne uygun olarak tarafımıza ulaştığı gün, tutarının iadesi işleme alınacaktır.
İade tutarının hesabınıza geçme süresi bankanızın inisiyatifindedir.
Genellikle, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iadeler yaklaşık 3 hafta, havale ve EFT yoluyla yapılan alışverişler ise yaklaşık 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLERİN SADECE BİR KISMINI NASIL İADE EDEBİLİRİM?
Mağazalarımızdan yaptığınız alışverişlerde, ambalajı açılmamış, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması koşuluyla, 15 gün zarfında fatura ibrazı ile ürün değişimi yapabilirsiniz. Mağazalarımızda ürün iadesi kabul edilmemektedir. İnternet sitemizden yaptığınız alışverişlerde ürünün kargo ile gönderim ücreti size ait olmak koşuluyla, ambalajı açılmamış, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilir durumdaki ürünleri 7 gün zarfında fatura ibrazı yaparak iade edebilirsiniz.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek;
Ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır.
Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.